Salvamont Romania

Numar unic de alertare: 0725 - 82.66.68 sau mai usor de retinut 0-SALVAMONT (se tasteaza pe telefonul mobil 0SALVAMONT si va aparea numarul de alertare).

In cazul in care aveti nevoie de ajutor trebuie sa comunicati urmatoarele:
- locul unde sa produs accidentul;
- starea oamenilor;
- ora si data producerii accidentului;
- diagnosticul prezumtiv;
- conditiile meteo;
- datele personale celui care face apelul.

 

Semnalele de alarma convenite in activitatea Salvamont constau in:
- 6 semnale acustice pe minut( un semnal la fiecare 10 secunde), dupa care urmeaza o pauza de un minut;
- semnalul de raspuns cuprinde 3 semnale pe minut( cate un semnal la fiecare 20 de secunde), urmate de o pauza de un minut;
- este foarte important sa aveti un ceas la dvs pentru a masura durata semalului si durata pauzelor dintre acestea.

 
Dispecerat National Salvamont 0725-826668
Salvamont Arges 0745047069
Salvamont Bihor 0259467876
Salvamont Bistrita 0740117264
Salvamont Beius 0259329223
Salvamont Borsa (partea nordica a M-tii Rodnei) 0262342322
Salvamont Bran 0268236978 sau 0268236800
Salvamont Brasov 0744503585
Salvamont Busteni 0728289430 sau 0244321656
Salvamont Caras Severin 0741270555
Salvamont Cluj - Baisoara 0744777867
Salvamont Cluj - Vladeasa 0745624967
Salvamont Ceahlau 0233212890 sau 0744579068
Salvamont Harghita Madaras 0744876034
Salvamont Lupeni-Straja 0723291746
Salvamont Neamt Cab. Dochia, Izv. Muntelui 0788615490
Salvamont Nasaud (partea vestica a M-tii Rodnei) 0740651941
Salvamont Oradea 0259143190 sau 0259143276
Salvamont Rasnov 0744592525
Salvamont Rodna (partea sudica a M-tii Rodnei) 0263377090 sau 0740652854
Salvamont Sacele 0722730759
Salvamont Sibiu 0269216477 sau 0745140144
Salvamont Sinaia 0244313131
Salvamont Stei 0259330398 sau 0259330401
Salvamont Toplita 0744526530
Salvamont Victoria 0722737912
Salvamont Vatra Dornei 0230372767 sau 0744332378
Salvamont Zarnesti 0722737911